Zwierzęta domowe w znaczącej liczbie sytuacji wymagają pomocy ze strony lekarza. W takich okolicznościach w wielu sytuacjach są psy podwórkowe, które na stałe przebywając na zewnątrz w bardzo wielu przypadkach bywają obiektami ataków ze strony innych psów.
Wtedy dochodzić ma możliwość między nimi do sytuacji, kiedy nawzajem się atakują i gryza. Rezultatem takich spięć mogą być trudno gojące się rany u psa. Tym bardzie jeśli pogryzie go pies większy i silniejszy. W wielu sytuacjach w takich sytuacjach konieczna jest wizyta u lekarza. Ten zazwyczaj ocenia, czy konieczne jest szycie, czy wystarczą inne sposoby leczenia.
W bardzo wielu sytuacjach, kiedy leczona jest otwarta rana u psa, konieczny jest antybiotyk. Dzięki niemu zwierze mniej cierpi i zabezpiecza się je przed rozwojem stanu zapalnego. Antybiotyk taki może być podany w formie zastrzyku lub tabletki. Jeżeli już zwierze nie ma apetytu i nie ma pewności czy tabletkę łyknie, lepszym rozstrzygnięciem są zastrzyki. W takich okolicznościach nie zawsze jest możliwe zszycie rany. Lekarze weterynarze najczęściej mają na tym polu doświadczenie i dokładniej wiedzą, jak leczyć rany u psa, który został pogryziony.
Oni z doświadczenia wiedzą, że psy w znaczącej liczbie przypadków rozrywają sobie zszyte rany i dlatego w dużej liczbie przypadków pozostawia się je o wygojenia tak, jak są. Zabezpiecza się je jedynie opatrunkami w spraju i w razie potrzeby zakłada się psu na szyje kołnierz, żeby ten nie lizał rany. Wtedy leczenie trwa krócej i jest skuteczniejsze. Z wielu takich przypadków psy wychodzą obronną ręką, albo raczej łapą. Niekiedy rany gojące się smaruje się odpowiednimi maściami, o ile pies na to sobie umożliwia.
Polecamy: trudno gojące się rany u psa.
Blogger Comment